Vasas SC – Tabáni Spartacus      4-6  (0-3, 2-1, 1-1, 1-1)

Neiger (7) – Hideg (5.5), Katona (8) – Lovász (6.5), Kosaras (6.5) – Balogh (8)

cs: Mohamed (5.5), Boksay (5.5), Majoros (5)

Hiányzók: Gregor, Laczkó (kirándulás), Daradics (családi ok)

U9(’01) felkészülési mérkőzés - 2009.11.14.  11.00 óra

XIII. Fáy u. 58..  – műfüves kispálya, 3x2m-es kapuk, 5+1 fő, 4x15 perc,  30 néző

NB1-ES TELJESÍTMÉNY

A mai fiatalok talán már nem is hinnének nekem, ha elkezdeném mesélni, mennyi salakot nyeltem én ezen a területen. Azokat a pályákat, mintha a föld nyelte volna el, illetve azért hűlt helyük még ott ékeskedik… Szóval a Fáy utcában műfű -műfű hátán.

Tesztmérkőzés egy neves nb1-es egyesület hasonló korosztálya ellen, hisz nézzük meg mire is vagyunk képesek egy patinás egyesület ellen. Ismerjenek csak meg minket felkiáltással! Szóval meghívattattam magunkat Altfatter Adalbert (!) Kollégámmal egy jó kis összecsapásra. A műfüves pályaborítás biztos volt, végül sikerült az is, hogy a kiváló fedett sátorban csapjunk össze.

Szenzációsan indultunk. Az első negyedben, stabil védekezésünk és hatékony támadójátékunknak köszönhetően hamar elhúztunk és háromgólos előnyre tettünk szert. Hátul Katona Csongor vezér volt, középen nem volt különösebb probléma, elől Balogh Norbi megindulásaival nem tudott mit kezdeni az angyalföldi védelem. Szóval jól és eredményesen muzsikáltunk. A második 15 percben aztán némileg felébredt a Vasas. A mi hibánk után a szélről szerzett egy gólt, ezzel visszajött a meccsbe – ahogy azt mondani szokták - és neki is buzdult újult erővel. 1 gólnál beljebb viszont nem tudott férkőzni, mert volt bennünk annyi tartás, hogy előnyünket valamilyen arányban végig megőrizzük. Külön öröm számunkra, hogy hosszú idő után megint velünk volt Majoros Zolika és nyílván meg is kapta a lehetőséget.

A harmadik és negyedik negyedet már térfélcsere után játszották le a csapatok. Két eldöntetlen 15 (vagy 16, 17, esetleg 18?) perc zajlott le. Felváltva forogtak veszélybe a kapuk, nálunk Donát – mint ahogy azt az utóbbi időben megszoktuk - megint ügyes volt és tartotta hátul a frontot. Ebben az időszakban különösképpen Lovász Barnabás villanásai tetszettek, (nem mintha Kosaras Andris például olyan rosszul „működött” volna) többször is ügyesen játszotta át a védőket. Helyzet itt, helyzet ott, de az arány illetve a különbség maradt a két csapat között. Nyert a határozottabban kezdő, és végig az eseményeket kontroll alatt tartó Tabán nagynevű ellenfelével szemben.

Gratulálok minden játékosomnak! Egyúttal hadd jegyezzem meg, hogy a hazai és a vendég szülők egyaránt jó, kellemes hangulatot biztosítottak a gyerekek számára, tapsoltak, bíztattak, sportszerű volt végig a közeg. Becsüljük meg ezt, hisz van már tapasztalatunk a másik oldalról is, és még csak az út elején járunk! Mi minden vár még ránk….

Edző: Grőb Ákos