3. Solymár SE                      2    -  -  2        0-11      -

Tabáni Spartacus – MAC Népstadion   1-1 (1-0) , büntetőkkel: 3-1

G: Lovász ,büntetőkből: Laczkó , Katona , Balogh

Neiger – Katona, Daradics, Hideg, Laczkó, Boksay, Lovász, Gregor, Kosaras, Balogh

Tabáni Spartacus – XII.ker. Hegyvidék SE    0-2 (0-1)

Osztályzatok:

Neiger (6), Katona (7), Laczkó (6.5), Daradics (6.5), Hideg (6) – Lovász (7), Kosaras (6), Boksay (6), Gregor (6) – Balogh (7)

Edző: Grőb Ákos

U9(’01) Winter Cup teremtorna, 1.játéknap - 2009.11.21. 13.30 óra

Piliscsaba, Fő u.2. – fedett, műfüves kispálya, 5+1 fő, 3x2m-es kapu, 2x10 perc,  80 néző

Csoportmérkőzések, B. csoport:

„EL CLASSICO”

„El Classico”, avagy a klasszikus összecsapás. Tabán-Hegyvidék a két szomszédvár az örökrangadók nyomában.  Geress Zoli csapata előttünk – szenzációs játékkal persze - éppen egy laza kilencest hintett a Solymár csapatának. Előjelként ennyi!

Ahogy elkezdődött az összecsapás, lehetett érezni, hogy most nem fognak gólfesztivált rendezni, sőt! Rájuk mentünk és nem hagytuk igazából érvényesülni őket. Volt is két kisebb – nagyobb lehetőségecskénk, és bár ezekből nem tudtunk számszerű előnyt kovácsolni, de lehetett látni, hogy teljesen „parti” mérkőzés zajlik majd előttünk. Nyílván nem olyan egyszerű dolog gólt lőni a XII. kerületieknek. Aztán hátul egy kisebb fajta figyelmetlenség és máris vezet az ellenfél. Utána viszont természetesen nem omlottunk össze – semmi okunk nem lett volna rá – hanem percek múlva sikerült egyenlíteni, bár ehhez kellett a Hegyvidék kapusának kapitálisan nagy hibája is. A döntetlen félidei állás után a második tíz percben Balogh Norbi közeli góljával megszereztük a vezetést. Ekkor nagy rohamokba kezdett riválisunk. Én pedig némileg alakítottam a csapaton, ezúttal kevés sikerrel bevallom. Kapunk előtti határozatlanságunkból megforgatta az eredményt a HVK együttese és csak másodpercek voltak hátra, amikoris Balogh Norbi egy távoli jól méretezett bombával egalizálta a két csapat közötti különbséget. Utána már csak „Hobó” játékvezető hármas sípszavára maradt idő! Igazán változatos jó mérkőzést láthattunk, határtalan lelkesedéssel, csuda gólokkal, helyenként egész jó játékkal. Gratulálok a gyerekeknek!

KÖTELEZŐ LECKE

A csoport látszólag továbbjutásra esélytelen együttesével mérkőztünk. Szerényebb képességű legények játszottak a túloldalon, akik inkább csak a védekeztek ellenünk. Beálltak a hatosuk elé, így egyáltalán nem volt könnyű dolog rést találni a falon. Próbálkoztunk cselekkel, távoli lövésekkel, egy – két láb mindig közbeugrált, így aggasztó mezőnyfölényünk ellenére egy darabig nem született gól. Egy kapu előtti le és felpattanó labdához Daradics Attila „viszonyult” a legjobban, kiváló technikával (hol kapott ez a fiú kétlábas képzést? J) ballal a kapuba juttatta a labdát, biztosítandó a fellélegzésünket. Természetesen itt is mindenki szóhoz jutott, aki esetleg a HVK ellen kevesebbet játszott, az most esetleg több időt töltött a pályán. Igazi látványos mérkőzéshez, mint tudjuk, két jó garnitúra kell, itt inkább kötelező leckéről beszélhetünk a nyilvánvaló boldogsághormonok gyártásától eltekintve, amit ugye a futballozás eleve biztosít számunkra. A második játékrészben Gregor Andris nem kevésbé ügyes ballábas helyezése tett pontot az ügyre, és ha talán az idővel feljebb játszó Katona Csongor kapufája egy kicsivel beljebb helyeződik! Gratulálok a csapatomnak!

FÉNYES TOVÁBBJUTÁS

A másik csoportot megnyerő „népstadionosok” akadtak utunkba a négy közé vezető úton. Nem tudtak ellenünk igazából kibontakozni, mert jól és ügyesen játszottunk, uraltuk a mezőnyt. Mi alakítottunk ki helyzeteket, mi veszélyeztettük az ő kapujukat. Az előző meccseken brillírozó kilencesüknek nem volt területe és lehetősége megindulni, kapura lőni. Az első 10 perc vége felé aztán Lovász Barna meghúzta a jobboldalt és belső csüdös lövése a jobb kapufáról a kapu bal oldalába vágódott, vezetünk. A második félidőben akár el is dönthettük volna a továbbjutás kérdését, de e helyett az ellenfél rúgott egy gólt.

Ki más, mint az ellen 9-ese egy másodpercnyi kihagyásunk után szerzett egy labdát a jobb oldalon és szétbombázta a kapunkat annak rendje és módja szerint. Pedig éppen hogy csak lövőtávolság volt. Az utolsó fél percben megint Balogh Norbink következett de ballábas lökete ezúttal célt tévesztett. Következhetett a három – három büntető melyben a második körben a kapufa velünk volt, így hibátlan és eredményes heteseinknek hála, mi jutottunk a döntőbe. Ismét következhet a Hegyvidék! Gratulálok a srácoknak ez szép munka volt.

ÍGY IS SZÉP VOLT EZ A NAP

A döntőig a három mérkőzésnyi pihenő kicsit kihozott minket a ritmusból. A hegyvidékiek, jobban játszva megérdemelten nyerték az összecsapást. Az első gól éppen, hogy csak átvánszorgott a gólvonalon, védhető lett volna. Akcióból nem, viszont egy távoli madárlátta lövéssel elérték a második találatukat is, így Geress Zolié, illetve csapatáé lett az első hely. Ezen a mérkőzésen is próbáltunk helytállni, győzött az éppen ebben az időintervallumban ügyesebb csapat.