6

6.

Diófa-Tát SE

6

U9(’01) Winter Cup teremtorna, 2.játéknap - 2009.11.28.  9.00 óra                                                           Piliscsaba, Fő u.2. – fedett, műfüves kispálya, 5+1 fő, 3x2m-es kapu, 2x10 perc,  30 néző

Csoportmérkőzések, A. csoport:

MICSODA ÉBREDÉS!

Tabáni Spartacus – MAC Népstadion   3-2 (1-2)

Újra Piliscsaba és a téli kupa. Ezúttal (is) más hármas csoportok alakultak, így a népstadionosok múltkori büntetőpárbaj utáni legyőzését követően, most már rendes játékidőben el akartuk rendezni a sorsukat. A szokásosnál több időnk és több helyünk volt a bemelegítésre, gondoltuk, hogy az első percektől fogva élesek leszünk. Rosszul gondoltuk, nem így alakult. A MAC a semmiből eleresztett egy közepes lövést és megszerezte a vezetést. Mezőnyben nem mutatott ellenfelünk különösebben sziporkázó játékot, viszont egy késő őszre emlékeztető „hulló falevél” megtalálta Donát kapuját, és máris kettő az ellenfél oldalán. Bosszantó volt, mert a játék képe alapján semmiképpen nem jobb csapat vezetett ellenünk, de hát kérném, jobban kell koncentrálni!

Lovász Barnabás még ebben a félidőben szépített egy pattogós labda hálóba juttatása révén, éreztük, hogy kezdünk ébredezni. A második tíz percben hátul stabilabbá váltunk, három védő kapott nagyjából felváltva lehetőséget, és persze elengedhetetlen volt Donát formába lendülése. Majd elkezdtünk rohamozni. Katona Csongort feljebb zavartam a középpályára, rögtön góllal hálálta meg döntésemet, szépen cselezte ki az előtte lévő védőt, majd a hosszú sarokba „bökte” a labdát. Egálnál még jobban belelkesedtünk és a megszeppent ellenfelünk nem igazán tudott mit kezdeni megalkuvás nélküli támadójátékunkkal. Kosaras Andris közelről a kapuson keresztül gyötörte a játékszert, így mindenki nagy örömére a szünetben megbeszéltekhez hűen vesztett állásból megfordítottuk a mérkőzést és értékes győzelemmel gazdagítottuk saját magunkat! Szép volt fiúk!

PECHES ÖNGÓLOK

Tabáni Spartacus – Diófa Tát SE    1-2  (0-0)

G: Katona

A Diófa helyett ezúttal a Dorog szerepelt a ligában, ki tudja, miért nem jött el az eredetileg kiirt ellenfél. Az első félidőben a futballt inkább az én csapatom játszotta, de különösebb eredmény nélkül. Balogh Norbi valahogy nem érezte a ritmust, a kaput és ez nagyjából meg is látszódott támadásainkon. A második játékrészben aztán Katona megint feljebb ment, de most az ellenfél rúgott gólt. Gregor Andrist ütötték el a középpályán úgy, hogy szegényke lábáról felperdült a zsuga és Donáton átívelődve a hálónkba jutott. Szerencsétlen hátrányunkat egy kiváló góllal egalizáltuk. Csongor mintegy 15 méterről-jobbról végezhetett el szabadrúgást, és a jobb felső sarokba zúdította a játékszert. Döntetlen állásnál aztán sajnos nem mi kerekedtünk az ellenfél felé, egyik nagytestű támadójuk helyzetbe került, a védőm és a kapusomnál határozottabban intézkedett, így mi már csak a gólvonalról befelé tudtuk csak segíteni a bogyót. Így szerencsétlen körülmények között szenvedtünk vereséget, bár azt hozzá kell tenni, hogy nem is játszottunk olyan jól, nem is voltunk olyan hatékonyak, mint az előző mérkőzésen. Fel a fejjel!

Elődöntő:

ELŐDÖNTŐ A NEHEZEBBIK FAJTÁBÓL

Tabáni Spartacus – Hegyvidék      0-2 (0-1)                                                                                             G: -

A csoport másodikaként a Hegyvidék gárdájával kerültünk össze, velük kellett elődöntőznünk. Itteni ellenfeleink közül a legjobb csapatról beszélünk. Mezőnyfölényben futballoztak, mi pedig próbáltuk leszűkíteni a területet, megnehezíteni a dolgukat. Küzdöttünk, hajtottunk, azzal nem volt gond, ez általában így van. Az első félidőben jobb volt az ellenfél, kapufákat lőtt, majd egy közeli (persze ez is megpattant egy Tabános fejen) lövéssel vezetést is szereztek. A második – egyébként kifejezetten jó iramú - felvonásban nekünk is volt lehetőségünk, de nem voltunk elöl elég gyorsak, így még időben tisztázni tudtak riválisunk védői. A második góljuk után aztán eldőlt, hogy ezúttal is döntős a Hegyvidék, mi pedig megyünk tovább a dobogóért. Küzdelmes, szórakoztató derbit láttunk, csak éppen nem mi nyertünk.

3. helyért:

HIBÁTLAN BÜNTETŐK

Tabáni Spartacus – Dorog    1-1  (0-0) , büntetőkkel 3-1

Sikerre mindig éhes gyerkőceink természetesen győzelemmel szerették volna zárni a napot. Főleg mert a Dorog ellen legutóbb nem sikerült érvényesíteni nagyobb tudásunkat.

Az első félidőben közepes játék, közepes ellenfél ellen, semmi különleges esemény, hacsak Katona szabadrúgás kapufáját nem vesszük ide. Nem tudtuk megtörni ellenfelünket, pedig focizni igazából megint csak mi akartunk. Egy hátsó figyelmetlenségünk okán a dorogi csatárpáros kijátszott minket, öt méterről a hálóba lőtték a dorogi vezető gólt, így ismét hátrányból játszhattunk ellenük. Továbbra is mentünk és nyomás alá helyeztük a hátsó alakzatukat. Egy „katonásan” keményen belőtt labdára Lovász Barnabás kiválóan érkezett, majd átvétel és különösebb gondolkodás nélkül a bal sarokba helyezett, végre visszajöttünk a meccsbe, már ami az eredményt illeti. A hátra lévő időben egy két szépen épülgető Tabános támadást láttunk (Daradics Attila is aktív részese volt, eggyel feljebb szerepelt, kifejezetten ügyesen játszott), de az első számú gólfelelősünk és centerünk a mai napon nem a szokásos góllövő cipőjét hozta magával.

Következhettek a büntetők: Laczkó Benedek és Katona Csongor magasan és magabiztosan értékesítette a magáét, úgy ahogyan azt már a múlt héten is csinálták. Ezután Neiger Donátnak kellett valamit kitalálnia, ő összefogott a kapufával, no meg Fortuna istenasszonyával és közösen hárították az ellen rosszul elvégzett hetesét. Következhetett Norbi, aki nekifutott és elemi erővel a kapus „szárnyai” alá lőtte a győztes Tabán gólt, és így bár büntetőből, de csak megszerezte azt a csuda találatot! Következhetett a szülőknek (és persze nekem) a nagy kő leesése, a gyerekeknek pedig a tipikus Tabános öröm, amit már oly sokszor láthattunk tőlük. Gratulálok a Csapatnak, azért a harmadik helyezés nem olyan rossz eredmény.

Edző: Grőb Ákos