6.

8

(A pirossal kiemelt 3 csapat jutott a 6 csapatos felsőházba!)

U9(’01) Winter Cup teremtorna, 3.játéknap - 2010.01.09.  9.00 óra

Piliscsaba, Fő u.2. – fedett, műfüves kispálya, 5+1 fő, 3x2m-es kapu, 2x10 perc,  50 néző

Csoportmérkőzések, A. csoport:

A 77-ES DEBÜTÁLÁSA

Tabáni Spartacus – Diófa Tát SE                   7-0

G: Lovász (2), Balogh (2), Kosaras, Katona, öngól

Neiger – Katona, Laczkó, Daradics, Hideg, Gregor, Lovász, Kosaras, Boksay, Balogh

A 2001-es Tabán volt a legéberebb, hiszen már Január 6.-án edzésbe állt. No, persze aki jó eredményt akar elérni e nemes tornán, az nem mehet csak úgy gyakorlás nélkül éhgyomorral oda. Az alapcsapatból (értem ezalatt: akik rendszeresen járnak edzésre és mérkőzésre) Mohamed hiányzott sajnos, a többiek tettre készen vártak az újabb kihívásra. Volt a torna előtt egy technikai jellegű intézni valóm, hiszen eddig két 10-es „rendszámú” versenyzőnk volt. Megoldottuk. Balogh Norbi választott magának egy másik zöldet, így ő a jövőben 77-esként fogja termelni (mit termelni, egyenesen ontani) a gólokat.

Az idei Winter Cupp sorozat eddigi legnagyobb különbségű győzelmét arattuk. Az ellenfél kifejezetten lelkes volt, csupa – csupa tündéri gyerek, de futballtudás szempontjából egészen egyszerűen nem vehette fel velünk a versenyt. Van az úgy, hogy a nálunk esélytelenebb csapatokkal szemben nehezen megy az első gól összehozása, a meglévő technikai különbség ellenére. Aztán előbb –utóbb, ha nincsen valami „gikszer” a dologban valahogy csak megnyerjük. Ezúttal azonban már rögtön az elején elkezdtük rugdosni a gólokat, esélyt sem hagyva ellenfelünknek a pontszerzésre. Nem volt mese. Egy szögletet követően Kosaras Andris nyitotta meg a gólok sorát, a korosztályt tekintve szokatlanul – fejjel. Egész egyszerűen a hálóba bólintott. Ő azt, mondta, hogy szerencsésnek érzi a találatot, mert ilyet még eddig nem csinált. Én meg úgy gondolom, hogy aki ilyen ösztönösen fejeli vissza a labdát a hosszú sarokba az nem lehet véletlen! Ott már dereng valami. Utána Barnabás, Norbi, Csongor rúgta a szebbnél szebb gólokat, így a szünetben már behozhatatlan volt az előnyünk. Szóval igen, az újonc, a Balogh Norbin ékeskedő 77-es mez is átesett a tűzkeresztségen és góllal hálálta meg a bizalmat! J  A második félidőben sikerült még növelni az előnyünket, és ami a jó játékon kívül örömre adhat okot, nem rezdült Donát hálója! Ez így van rendjén. Gratulálok a biztos sikerhez, szép munka volt!

FELSŐHÁZBA JUTÁS ABSZOLVÁLVA

Tabáni Spartacus - Solymári  SE                    3-0

G: Katona, Lovász, Balogh

A torna 3. fordulója után, mint azt tudjuk, húznak egy vonalat a szervezők, az első három együttes a felső, míg a hátrébbhelyezkedő három csapat az alsó házban folytatja a küzdelmeket. Mivel mi a második pozícióban zártuk a 2009-es esztendőt, így joggal reménykedhettünk, hogy a jobb csapatokkal fognak minket egy kalap alá venni. Matematikailag a Pest megyei csapat legyőzését követően vált biztossá a kvalifikációnk. Nem mellékesen 10-0-ás gólkülönbséggel jutottunk túl a csoporton, ami azért eléggé beszédes arány. A mérkőzésen végig fölényben futballoztunk, nem is rosszul. A játék képe alapján nem volt esélye az ellenfélnek. Tudatos labdakihozatalok, támadásépítés, csapatként funkcionáltunk, jó csapatként, öröm volt nézni a gyerekeket! Gratulálok a továbbjutáshoz!

Elődöntő:

HEGYVIDÉK: MUMUS

Tabáni Spartacus – XII-ker.Hegyvidék SE      2-3

G: Lovász, Balogh

Az elődöntőben a másik csoport második helyezettjével a szomszédos XII. Kerületiek kel találkoztunk. Riválisaink nem vették elég komolyan a csoportmeccseket, másodikként végeztek, így az elődöntőt vívtuk meg velük. Jobban kezdett Geress Zoli kollégám csapata, kb. az 5. perc lehetett, amikor egy közép távoli sarokba helyezett lövéssel megszerezték a vezetést. Előtte persze Balogh Norbi révén volt egy meglódulásunk, de nem sikerült eredményesnek lenni. 0:1 után a szünetig nem tudtunk nagyot változtatni a játék és az eredmény képén. A második 10 percet a vendégek (nyílván való, hogy két budapesti csapat vidéki meccsén mi épp oly vendégek voltunk, mint ők) kezdték jobban, egy védelmi rövidzárlatunkat emeléssel büntettek, így már kétgólos hátrányba kerültünk. Ekkor sajnos Donát egy könnyűszerrel fogható labdát lábbal akart megjátszani, de az ellenfél csatára ott termett és kibrusztolta magának a harmadik hegyvidéki gólt. Mindenki azt gondolta, hogy eldőlt. Hideg Olivér adrenalin szintje az egekbe szökött, kilépett egy hátul megszerzett labdával és kiváló passzt adott Lovász Barnabásnak, aki értékesítette a helyzetet. Nem sokkal később Gregor Andris vitte le a labdát az alapvonalig és adta középre a labdát, Balogh Norbi nem is tudott hibázni. Nagyon kevés idő volt már csak hátra, ennek ellenére Katona Csongor majdnem egyenlített egy távoli lökettel, éppen hogy csak a kapu mellé szállt a lövése. Döntős a Hegyvidék. Jól játszottunk a második félidőben, szép gólokat szereztünk, ne búslakodjunk, rámegyünk a harmadik helyre!

A 3. helyért :

BEGYŰRTÜK!

Tabáni Spartacus - MAC Népstadion         2-1

G: Balogh (2)

Inkább küzdelmes, mint látványos mérkőzésen két kitűnő Norbi góllal múltuk felül ellenfelünket, akinek a vége felé csak a szépítésre futotta. A legvégén foggal – körömmel védekeztünk, ettől függetlenül kijelenthetjük, hogy megérdemelten nyert a Tabáni Spartacus, mely összességében tudatosabb játékot produkált. Ezen a tornán harmadikok, összességében pedig második lett Csapatunk, amit egy ilyen hatos mezőnyben jónak értékelhetünk. A Hegyvidék kimagaslóan teljesített, közvetlenül mi voltunk a nyomában, a többiek csak utána következtek a sorban. A felsőházban még „élesebb” mérkőzésekre számíthatunk, de felkészültünk, állunk elébe tisztelettel!