5. Pilisvörösvár LSE

12

6. Solymár

6

U9(’01)Winter Cup teremtorna, kiemelt bajnokság 3. játéknap - 2010.03.27.  14.20 óra Piliscsaba, Fő u.2. - fedett, műfüves 40x20m-es kispálya, 5+1 fő,3x2m-es kapu, 2x10 perc, 60 néző

Utolsó (6.) játéknap a Winter Cup elnevezésű sorozatban, immáron tavasszal. Minden igazolt játékos itt volt, aki rendszeresen jár edzésre, így hát teljes csapattal érkeztünk. Daradics Attilát most a kapuban alkalmaztam, amit ő jól fogadott és próbált hát ott teljesíteni. Bertalan Marcink bemutatkozása is megtörtént, még gólszerzési esélye is akadt egy alkalommal.

Csoportmérkőzések:

BEMELEGÍTÉSKÉPP

Tabáni Spartacus – II. Ker. UFC        5-0

G: Gregor, Balogh, Katona, Lovász (2)

Neiger, Daradics – Katona, Hideg, Laczkó – Kosaras, Gregor, Lovász, Boksay - Balogh, Abdullah

A II. kerület térfele majdnem hogy felborult az első tíz percben. A mi akaratunk, játékunk, törekvésünk dominált, ők csak védekeztek illetve statisztáltak góljainkhoz. Hamar megszórtuk őket.

A baloldalon kifejezetten aktivitást mutató Gregor Andris nyitotta a gólok sorát, egy szélső megindulással és egy utána következő éles szögből leadott hosszú sarkos lövéssel. Örültem neki, járt már Andrisnak ez a találat! Aztán jöttek szépen a gólok (Norbi, Csongor, Barnus), jöttek - mentek a cserék le fel, így mindenki egyformán részese lehetett a fölényes győzelemnek. Gratulálok a csapatnak!

ELTALÁLTÁK

Tabáni Spartacus – Buda Juniors     1-2

G: Kosaras

A hazaiakat valahogy mostanában nem tudjuk megfogni. Stabil és erős csapat, de nem mutatnak semmi olyat a pályán, amit mi nem tudnánk megcsinálni. De mégis. Az első góljuknál olyan bombát zúdítottak szegény Daradics Attila kapujába, hogy azt bárhol máshol is megirigyelnék a korosztályban. A második hazai gól egy beindítást követő érkezéses, kapus előtt elpasszolós találat volt. A mi részünkről, - már ami az eredményességet illeti – Kosaras Andris iratkozott fel a gólszerzők közé. Egyénileg megcsinált egy cselt (szép lett volna, ha többen vagyunk hozzá) és érzésből a jobb oldali kapufa mellé a gólvonalon túlra varázsolta a bőrbogyót! Ha játékban nem is, de gólokban mindenféleképpen többet teljesített ellenfelünk.

G: Kosaras, Katona, Abdullah

Neiger, Daradics – Katona, Hideg, Laczkó – Kosaras, Gregor, Lovász, Boksay - Balogh,    Abdullah

Tudtuk jól, hogy a negyedik hely megszerzéséhez meg kell ma előznünk a Pilisvörösvári együttest. A másik ágon ők végezetek a csoport élén, nyílván nem véletlenül győzték le, az egyébként kiemelkedő Hegyvidéket. Nyugodtan állíthatom, hogy az első perctől kezdve nekünk állt a meccs. Balogh Norbi már az rögtön az elején ziccerbe került, csak nem tudott élni a lehetőséggel. Egy beadást követően aztán Kosaras Andris törte meg a gólcsendet és bólintott a 3 méteres kapu bal felső sarkába, ragyogó találat volt. Katona Csongor tizenhat méteres szabadrúgásánál az ellenfél kapusának óriási balszerencséje volt, mondhatom. Történt ugyanis, hogy amikor Csongor leállította a labdát, a várható események előtt a kapus gyorsan keresztet akart vetni, de úgy gondolta, kesztyűben talán mégsem illendő, így elmaradt a fohász, nem jött az égi segítség. A kis kapus földi tudása pedig kevés volt ennél a jelenetnél.  A szabadrúgás ugyanis pontosan a Pilisi kapu jobb felső sarkában landolt – ahogy azt előzetesen vártuk is – bebiztosítva vezetésünket. A második (ugyancsak jól sikerült) félidőben a kicsi Mohamed rúgott még egy igazi Inzaghi – s lesipuskás gólt teljessé téve az egyébként is egyértelmű helyzetet. Jó érzés ezt leírni: Az amúgy erős ellenfélnek esélye sem volt a pontszerzésre – ezt Donát is a tudtukra adta egy két biztos védéssel – teljesen megérdemelten nyertünk ilyen arányban is, szép volt fiuk, gratulálok a győzelemhez!

Döntő:

NEM SIKERÜLT A BRAVÚR

Tabáni Spartacus – Buda Juniors    0-3

A bravúr nem sikerült. Mármint, hogy a januári 5. helyezés után összesítésben feljöjjünk a harmadik pozícióba. Ismét a Buda Juniors, ezúttal a döntőben. Egy eladott labdát a felső sarokba vágtak, megint egy bombagóllal vezetnek sajnos. Nem volt elég erőnk a találkozón hogy kiegyenlítsünk, pedig akadt azért lehetőségünk (Csongor szabadrúgás utáni helyzetéből a labda a kapufa mellé szállt). Játékban annyira nem, gólokban viszont alulmaradtunk ezúttal

Vasárnap részt vettünk a záró ceremónián ahol természetesen egységesen és szépen mutattunk, megtapsoltak minket – mi is másokat, ahogy azt illik - játékosaim (a jelenlevők persze) átvettek egy-egy emlékszobrocskát, így mindenki boldogan távozott. Az egész a boldogságra épül... J!

Az  6. játéknap összesítve:   2. Tabáni Spartacus  4   2 - 2    9-5     6

Edző: Grőb Ákos